Hlavní myšlenka

 

Na počátku byla kniha… Už je to dávno, ale tato kniha mě stále doprovází mým životem, otevírá nové informace a možnosti, přináší nezapomenutelná setkání, poskytuje oporu v těžších chvílích a inspiraci v obdobích hledání. Následovaly ji další knihy, studentská léta na pražské translatologii, důležité životní události a další knihy. Nakonec přišel okamžik, kdy člověk přestává nést zodpovědnost jen za svůj vlastní život. Bod překrásného, nezapomenutelného zlomu, po němž už nikdy nebudete stejní jako dřív. Zároveň je to i doba, kdy si člověk začne uvědomovat své „nedostatky“, často pochybuje, něco si vyčítá a hlavou mu běží otázka: Jsem dobrý rodič? (Je velká škoda, že už na základních školách nemáme předmět, který by vyučoval techniku šťastného partnerského soužití a správného rodičovství. Možná by pak naše společnost byla mnohem lepší a zdravější…)

 

UR_foto_uvodní

 

A tak jsem si vytvořila seznam literatury, kterou by si podle mého názoru měl přečíst každý rodič (nebo budoucí rodič), kterému záleží na tom, aby z jeho dítěte vyrostl nejenom „hodný a slušný“ člověk, ale citlivá soběstačná osobnost, která dokáže rozeznávat dobro a zlo, bude se úspěšně realizovat v dnešním světě a třeba ho změní k lepšímu.
Zmíněný seznam literatury (na vzniku většiny z těchto knih jsem se osobně podílela) najdete v sekci Knihy. Mimochodem, všechny tituly si můžete zakoupit přímo tady, více informací najdete v rubrice Objednávky a Akce a bonusy.

Další významnou částí projektu je blog, jehož posláním je přinášet věcné informace, zajímavé názory a nejrůznější aktuality z oblasti uvědomělého rodičovství a zdravého životního stylu. Posláním sekce SMYSLUPLNÉ projekty je poskytnout přehled dalších užitečných aktivit, jichž je UvědomělýRodič nedělitelnou součástí. Cílem je, aby se návštěvníci z nejrůznějších koutů země o nich mohli dozvědět na jednom místě, mohli se obohatit, inspirovat nebo se zúčastnit nějaké zajímavé akce.

Chtěla bych poděkovat všem přátelům, stávajícím i budoucím rodičům, kteří se podílejí na tomto projektu. Děkuji své rodině, mému synovi, jeho malým kamarádům a dětem z lesní mateřské školky V MECHU A KAPRADÍ, s nimiž mám tu čest trávit neopakovatelné chvíle. Děkuji všem návštěvníkům a doufám, že každý z vás si na tomto webu najde to své: užitečnou informaci, odpověď na otázky, kontakty, inspiraci nebo knihu jako dárek pro sebe nebo své blízké.

 

Iryna L. Hradilová
(zakladatelka projektu UvědomělýRodič.cz)

 

Foto: Geniava Photo

Napsat komentář