Jedy kolem nás – můžeme jim čelit

Pokud vám není lhostejné to, co jíte, pijete, dýcháte nebo jaké další látky ovlivňují váš organizmus, aniž byste o tom vůbec věděli, a navíc si zakládáte na vědeckém názoru, pak jsou knihy Doba jedová a Doba jedová 2 tou správnou volbou. Nabízí totiž zajímavé informace o škodlivých látkách všude kolem nás: v potravinách, nápojích, kosmetických přípravcích, lécích a životním prostředí celkově, které nám především reklama, ale často i medicína doporučují jako zdraví prospěšné.

 

Velká pozornost prvního dílu je mimo jiné věnována možným rizikům očkování jak dětí, tak i dospělých. Autoři A. Strunecká a J. Patočka, mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie, napovídají rodičům, co všechno skrývá vakcína, čemu je třeba věnovat pozornost a jak můžeme přispět k bezpečnému očkování dětí. Je třeba říci, že kniha nejen upozorňuje na negativa, ale také poskytuje mnoho užitečných rad. Najdeme zde mimo jiné i jednoduché návody k přípravě domácí kosmetiky nebo úklidových prostředků.

Doba jedová 2 je logickým pokračováním knihy Doba jedová, která se stala nejprodávanější populárně naučnou knihou pro dospělé roku 2011. Autoři nám poskytují ještě podrobnější pohled na problematiku škodlivých látek kolem nás, věnují se nejen novým druhům potravin a konzumaci sladkostí a nápojů, jedům v domácnosti a na pracovišti, ale také nemocem, které jsou způsobeny nežádoucími účinky léků nebo které jsou výsledkem nesprávného životního stylu. Kniha dále pojednává o kojení jako o základu zdraví a přináší praktické rady pro kojící maminky. Velká pozornost je opět věnována tématu očkování: argumenty pro a proti, jak selhává účinnost očkování, diskuze o bezpečnosti očkování proti rakovině děložního čípku, očkování proti chřipce, praktické rady rodičům k očkování.

Pokud vás napadlo, že by čtenáře mohla odradit těžkopádnost vědeckého stylu, nechte své obavy stranou. Obě knihy jsou psané jasnou a srozumitelnou formou, každou kapitolu doplňují odkazy na populární i vědeckou literaturu, tedy i zvědavější povahy si přijdou na své.

Co ještě dodat? Snad jen jedno vlastní přesvědčení… Nevěřím, když mi někdo řekne, že mu na „chemii“ nezáleží a že „stejně všichni jednou umřeme“. Navíc když se jedná o naše děti. Je přirozené, že člověk chce vědět pravdu o nejrůznějších věcech. Tak proč ji nevědět o tom, co může přímo negativně ovlivňovat naše zdraví?

 

Autor: ilh

Foto: uvedomelyrodic.cz

Comments

comments

Napsat komentář