Hlavní myšlenka

Na počátku byla kniha… Už je to dávno, ale tato kniha mě stále doprovází mým životem, otevírá nové informace a možnosti, přináší nezapomenutelná setkání, poskytuje oporu v těžkých chvílích a inspiraci v obdobích hledání. Následovaly ji další knihy, studentská léta, důležité životní události a další knihy. Nakonec přišel okamžik, kdy člověk přestává nést zodpovědnost jen za svůj vlastní život. Bod překrásného, nezapomenutelného zlomu, po němž už nikdy nebudete stejní jako dřív. Zároveň je to i doba, kdy si člověk začne uvědomovat své „nedostatky“, často pochybuje, něco si vyčítá a hlavou mu běží otázka: Jsem dobrý rodič? (Je velká škoda, že už na základních školách nemáme předmět, který by vyučoval techniku šťastného partnerského soužití a správného rodičovství. Možná by pak naše společnost byla mnohem lepší a zdravější…)

 

ih_foto_1

 

A tak jsem si vytvořila seznam literatury, kterou podle mého názoru by si měl přečíst každý rodič (nebo budoucí rodič), kterému záleží na tom, aby z jeho dítěte vyrostl nejenom „hodný a slušný“ člověk, ale citlivá soběstačná osobnost, která dokáže rozeznávat dobro a zlo, bude se úspěšně realizovat v dnešním světě a třeba ho změní k lepšímu.
Zmíněný seznam literatury (na vzniku většiny z těchto knih jsem se osobně podílela) najdete v sekci Knihy. Mimochodem, všechny tituly si můžete zakoupit přímo tady, více informací najdete v rubrice Objednávky a Akce a bonusy.

Další významnou částí projektu je blog, jehož posláním je přinášet věcné informace, zajímavé názory a nejrůznější aktuality z oblasti uvědomělého rodičovství a zdravého životního stylu. Posláním sekce Najdi SMYSLUPLNOU akci ve svém okolí je přinášet užitečné, smysluplné akce, které pořádají lesní školky, kluby, rodinná centra, ekologická centra nebo jiné iniciativy na území ČR. Cílem je, aby se návštěvníci z nejrůznějších koutů země mohli dozvědět o chystaných akcích na jednom místě, mohli se obohatit, inspirovat nebo se akce zúčastnit.

Chtěla bych poděkovat všem přátelům, stávajícím i budoucím rodičům, kteří se podílejí na tomto projektu. Děkuji svému synovi, jeho malým kamarádům a dětem z lesní mateřské školky V MECHU A KAPRADÍ, s nimiž mám tu čest trávit neopakovatelné chvíle. Děkuji všem návštěvníkům a doufám, že každý z vás si na tomto webu najde to své: užitečnou informaci, odpověď na otázky, kontakty, inspiraci nebo knihu jako dárek pro sebe nebo své blízké.

Iryna L. Hradilová
(zakladatelka projektu UvědomělýRodič.cz)

 

Foto: Geniava Photo

Napsat komentář