P. Kopřiva, J. Nováčková, D. Nevolová, T. Kopřivová – Respektovat a být respektován

Autor: P. Kopřiva, J. Nováčková, D. Nevolová, T. Kopřivová
Stran: 288
Rok: 2015 (třetí vydání)
ISBN: 978-80-904030-0-0
Pevná vazba, cena: 340 Kč

Praktický průvodce pro každého správného rodiče a pedagoga, ale také pro ty, kteří chtějí vylepšit své komunikační schopnosti. Kniha popisuje každodenní situace, dětské vnímání okolností, jejich emoce a prožitky. Analyzuje nesprávné výchovné metody dospělých, které jsou nejen málo efektivní a mají dlouhodobý negativní dopad na dětskou psychiku a osobnost celkově, ale mohou také nepříznivě ovlivnit náš vztah s dítětem. Ale tím to nekončí. Autoři knihy nám podrobně a dostupně předkládají efektivní způsoby komunikace s dítětem založené na partnerském přístupu a respektu, na dohodě a spolupráci. Způsoby, které umožňují dítěti projevovat svou osobnost, ale zároveň rozumět účelu a přijímat na sebe zodpovědnost.

Velká část knihy se mimo jiné věnuje trestům a trestání, odměňování dětí, významu motivace a sebeúcty. Téměř v závěru knihy najdeme i kapitolu, která pojednává o školním prostředí a je skvělou příležitostí, jak posunou své pedagogické dovednosti na jinou, vyšší úroveň.

Knihu Respektovat a být respektován doporučuji všem, kdo má co do činění s dětmi. Protože co zasejeme, to také sklidíme. Tak ať můžeme být klidní, že jsme se pokusili o maximum.

Napsat komentář