O síle lidského ZÁMĚRU. Jak uskutečnit své sny a přání

Naše společnost žije v období shonu, ve víru „náhodných“ událostí, které dělíme na úspěchy a nezdary. Na vlastní úspěchy jsme pyšní. Z nezdarů pak většinou obviňujeme ostatní a někdy i celý svět. Převážná část obyvatel planety žije rutinním životem s přesvědčením, že se věci stejně nezmění, tak proč by o něco usilovali. Někteří svá přání mají, ale ať už se jedná o hmotné nebo duchovní statky, značně se omezují, často o svých silách pochybují a nechávají věci „náhodě“…

 

Informace o neobyčejné síle lidské mysli není ničím novým. O tom, že člověk je strůjcem svého štěstí, slyšíme od dětství. Tak proč pak na to v dospělosti zapomínáme?

V tomto článku bych vám ráda pověděla o teorii založené na názoru, že každý správně vytvořený a řízený záměr (pozor: nemyslím tím pouze snahu obstarat si určité materiální věci, ale něco víc, jako je zdraví, dobré vztahy, úspěšná činnost atd.), který je v souladu s vaším okolím a celým světem, má šanci na svou realizaci. Jsou tu ale určitá pravidla, která člověk musí dodržet.

Nečekejte žádná zaříkávadla, techniky ze světa černé nebo bílé magie. Je to mnohem jednodušší a vlastně velmi přirozené. Nejdůležitější je uvědomit si, že v životě je dostatek všeho pro všechny a že každý dostává podle svých myšlenek. Sami si vytváříme svět, v kterém žijeme, všechno kolem nás (vč. našich blízkých, přátel a dalších lidí, s nimiž přicházíme do styku) je odrazem nás samotných, našich citů a myšlenek. Z toho vyplývá, že člověk je tím kouzelníkem, PÁNEM SVÉHO OSUDU, který dokáže měnit sebe sama a svůj svět.

 

Jak vytvářet a řídit záměr

A když si to uvědomíte a procítíte, oznamte svůj záměr. Např: být zdravý/zdravá a v kondici, mít oblíbenou a dobře placenou práci, založit pevnou a láskyplnou rodinu atd. A nikterak se neomezujte, zároveň ale pamatujte, že by váš záměr měl mít reálné rozměry (na některé úkoly by třeba jeden lidský život zkrátka nemusel stačit).
Dále vytvořte obraz svého záměru. A pozor! Tady je největší smysl a také odlišnost od všech podobných návodů. Obrazem by neměla být chtěná věc, činnost nebo stav, ale VY, vaše pocity a prožitky, když získáváte to, po čem toužíte. Odpovězte si na otázky: Jak se dozvím, že jsem dosáhl/dosáhla chtěného výsledku? Co uvidím, uslyším nebo pocítím, když dosáhnu svého cíle? Jaké bude mé chování, myšlenky a pocity, když docílím chtěného stavu? Vžijte se do svého obrazu, zkuste ho maximálně procítit, představit si jeho nejmenší detaily. Také si řekněte, co přinese realizace vašeho záměru vám a vašemu okolí, jak zasáhne váš život, čemu bude prospěšná.

Proč je podmínka první osoby tak důležitá? Z jednoho prostého důvodu. Když si budeme vizualizovat chtěnou věc nebo přímo peníze, naše energie poputuje k lidem, kteří stojí za vznikem chtěné věci apod. Je zde velká šance dostat se do závislosti a stát se otrokem peněz, věcí nebo nějakých myšlenek. Když si ale budeme představovat sebe, své pocity a prožitky při dosažení určitého cíle, nasměrujeme naši energii k sobě, to nás udělá silnějšími.

P1080540

 

Tato podmínka platí i v případech, kdy usilujeme o změnu u našich blízkých, ať se jedná o jakkoliv ušlechtilé přání, vždy používáme první osobu, v opačném případě bychom zasahovali do života jiného člověka a vlastně páchali na něm násilí. Správná podoba záměrů by byla např. následující: Vidím svého partnera úspěšného/střízlivého/věrného atd. Dozvídám se, že mé/mí děti/rodiče jsou zdravé/zdraví a v pořádku. Tímto přebíráte zodpovědnost na sebe a nečekáte, až se změní dotyčný člověk.

Následujícím krokem je zvážit své vnitřní a vnější zdroje (znalosti, dovednosti, zkušenosti, finanční prostředky, kontakty, možnosti apod.) a stanovit dílčí výsledky, které jsou lehce dosažitelné a které směřují k realizaci vašeho záměru.

 

Problémy neexistují, jsou jen špatně zformulované záměry

Při vytváření záměru platí tři základní pravidla. Záměr by měl být zformulován pozitivně, v přítomném čase a v první osobě. A když už máme správně zformulovaný záměr, měli bychom jej zakotvit na časové ose. Abychom se vyvarovali zbytečnému zklamání, nejlepší je zvolit formulaci „v pravou chvíli a na pravém místě“ a spoléhat na své podvědomí, které nás nikdy nezklame.

Na cestě k realizaci vašich záměrů buďte pozorní – každá „překážka“ může být nápovědou nebo šancí se naučit něco nového a posunout se dál. Buďte pružní, mějte situaci pod kontrolou. Když nezabírá to, co děláte, zkuste něco jiného. A zcela zásadní význam v tomto procesu mají čisté úmysly. Pokud to budeme cítit upřímně, náš záměr bude pozitivní a v souladu s námi a naším okolím, pak příroda a lidé to vycítí a sami budou napomáhat jeho realizaci.

P1080536

Kniha jako návod

Autorem metody popsané v tomto článku je známý psychoterapeut, homeopat a psycholog Valerij Sinelnikov, který po svých, u nás velmi oblíbených knihách z oblasti osobního rozvoje Dohoda s nemocí I a Dohoda s nemocí II napsal zvláštní knihu o umění vytvářet a ovládat svůj záměr s názvem Síla záměru (vydalo nakladatelství Zvonící cedry v roce 2006).

Kniha je přesným návodem, jak nenechat vše náhodě a vzít osud do svých rukou. Obsahuje praktické rady, cvičení, příklady z praxe, které nám kolikrát mohou připomenout naši vlastní situaci a třeba i být dobrou nápovědou. Tentokrát autor aplikuje svůj model podvědomého programování (detailně popsáno v již zmíněných Dohodách) na řešení pracovních záležitostí, otázek osobního vývoje, mezilidských vztahů a materiálního dostatku. Teorie a ukázky z praxe jsou obohaceny příběhem o mladém alchymistovi, který ovládl potřebné vědění a stal se Velkým Mistrem svého života.

Více informací o titulech najdete v sekci Knihy

 

Autor: ilh
Foto: uvedomelyrodic.cz
Ilustrace z knihy Síla záměru: Larisa Dashkova

Comments

comments

One thought on “O síle lidského ZÁMĚRU. Jak uskutečnit své sny a přání

Napsat komentář