Neobyčejná síla zážitku – divadlo, které léčí

Dnešní článek bude z řady těch méně standardních textů a přímo souzní s novou sekcí, která vznikla na webu UvědomělýRodič.cz a která nese název Najdi SMYSLUPLNOU akci ve svém okolí. Ráda bych totiž popsala neobyčejně silný a příjemný zážitek z nedávno navštívené akce, sdělila zajímavé informace a také několik myšlenek, které by mohly obohatit i ostatní na jejich cestě životem.

 

Už jsem se jednou zmínila o tom, že knihy od Vladimíra Megreho, které vřele doporučuji všem svým přátelům jako ty nejduchovnější knihy, které znám (více v článku Kniha jako lék rádce i inspirace), mi v životě kromě jiných darů přinášejí i nová, nezapomenutelná setkání. Právě díky těmto knihám a mojí úžasné mamince a nejlepší přítelkyni v jedné osobě jsem před nedávnem osobně poznala skvělou českou herečku a krásného člověka Gabrielu Filippi a zavítala na představení, nebo spíše umělecký večer, v jejím Léčivém divadle.

 

Paní umělkyně a její nápady

Název tohoto autorského projektu není pouhým obrazným pojmenováním. Myslím, že pokud je divák otevřený, má možnost podstoupit skutečnou léčivou terapii, která mu zvedne náladu, přinese silný estetický zážitek, ale také zážitek duchovní, který je vlastně primárním na cestě k uzdravení v přímém i přenosném smyslu slova.

Jednotlivá představení totiž humornou, nenucenou formou napomáhají člověku uvědomit si životní pravdy, které se jakoby neviditelně vznáší nad výdobytky civilizace a nekonečným shonem. Rozhovory se známými osobnostmi z různých alternativních oborů, které přicházejí v druhé části večera, přinášejí nejen zajímavé informace, ale dokáží divákovi napovědět při řešení vlastních životních situací, ukázat příčiny a možná východiska.

10690248_878670125506294_3561216747859577782_n_1

 

Toho večera jsem měla možnost zažít představení plné nejrůznějších pocitů. Smích střídaly slzy, pocit míru někdy vyrušil neklid a nakonec vždy přicházela spokojenost. Na jevišti přitom stály jen dvě osoby: skvělá umělkyně (slovo herečka tady zkrátka nestačí) Gabriela Filippi a šarmantní, talentovaný zpěvák Patrik Kee, díky jehož doprovodu představení nabíralo na ojedinělosti. Vše umocňovala komorní atmosféra divadla Lávka a překrásný výhled na Prahu.

 

Andělské zpěvy Thu-Hien a rozhovor o všem

Tak už se stalo, že toho dne jsem poprvé v životě navštívila akci, o které jsem předem věděla minimum informací. To minimum mi říkalo, že v druhé části diváky čeká rozhovor s peruánským šamanem, jméno pro mě bylo cizí, ani jsem si ho nezapamatovala. Teď si ho pamatuji velmi dobře. Jaké bylo mé překvapení, když na malé podium přišla neobyčejně krásná žena, která všechny okouzlila svou vyrovnaností a klidem, moudrými názory a natolik SVÝM zpěvem.

Thu-Hien o sobě říká, že je především duchovní učitelkou, přináší světlo a porozumění, pracuje s energií a léčí andělským zpěvem, přesněji řečeno zvuky nebo melodií, které vytváří svým hlasem. Diváci kladli otázky a rozhovor se dotýkal nejrůznějších životních oblastí…

11140347_978717975501508_1550857770342238479_n_1             11103109_978931078813531_6377096930815324638_o_1

 

„Jak se mohu zbavit bolesti zad?“
„Možná spíte na špatné matraci. Nebo vedle nesprávného partnera. Anebo nesete příliš velkou zátěž…“

„Jak ovlivňuje duši medikace, např. sedativa, antidepresiva apod.?“
„Duše se k člověku snaží promlouvat, dává mu najevo, jak se cítí, co jí vadí. Sedativa a další podobná léčiva duši umlčují, a tím jí škodí.

„Jak poznám, co je mým životním úkolem?“
„Zcela jednoduše. Začněte dělat věci, které vás baví, které vám přináší naplnění, a jděte tou cestou. Když se v činnosti cítíte nepohodlně a zažíváte trápení, není to vaše cesta.“

Většinou se jednalo o informaci, která pro mě osobně nebyla ničím novým. Ale právě díky tomu silnému zážitku z celého večera se všechny pravdy jakoby oživily, připomněly, do popředí se najednou dostávaly záležitosti, které mě v tu chvíli nejvíc tížily, a zdálo se, že se věci začínají řešit samy. Možná jsem nebyla jediná, kdo se v tu chvíli cítil podobně.

 

10731058_978931055480200_6728557812853900881_n_1

 

Je třeba se scházet, mluvit a tvořit!

A později, po uplynutí několika dnů mě napadla jedna myšlenka. Je skvělé, když člověk čte, pracuje na sobě, snaží se hledat tu správnou cestu životem a vlastní předurčení. Ale je škoda, když při tom zůstává doma a říká, už to znám, nepotřebuji to, proč bych tam chodil.

Je třeba se scházet, a to nejen kvůli sobě, ale také kvůli ostatním, protože i vy můžete být nápovědou pro jiného. Je třeba se scházet, připomínat si, co je důležité, mluvit o věcech, které považujeme za podstatné, a tím je posilovat. Podporovat obrazy lásky a štěstí, dobrých partnerských, rodinných a jiných vztahů, zdravé, v dobrém smyslu prosperující společnosti, zelené, vzkvétající Země. A také konat, měnit to, co bychom změnit chtěli.

Jako lidé máme ten neobyčejný dar a záleží jenom na nás, jak s ním naložíme.

PS: Děkuji:)

 

Autor: ilh
Foto: Fotolia.com/Sergey Nivens, archiv Gabriely Filippi

Comments

comments

Napsat komentář